KOLEJNA WYGRANA PODATNIKA PRZED SĄDEM

❗  ❗  ❗

Po wieloletniej batalii podatnika z branży IT, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) we Wrocławiu uchylił decyzję fiskusa kwestionującą rozliczenie VAT. Zdaniem Sądu organ podatkowy nie dowiódł zaistnienia oszustwa podatkowego, a przede wszystkim nie wykazał, że podatnik wiedział lub powinien był wiedzieć o wskazywanej przez organ nierzetelności swojego dostawcy. W ocenie Sądu podatnik dochował należytej staranności w zakresie weryfikacji swojego kontrahenta, przez co nie zaistniały podstawy do kwestionowania prawa do odliczenia VAT.

✔ Ogłoszony w dniu dzisiejszym wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 29 maja 2024 r. o sygn. akt I SA/Wr 952/23 jest nieprawomocny.

Prowadzisz spór z fiskusem? Kwestionowana jest Twoja należyta staranność? Organ podważa ekonomiczne uzasadnienie Twojego biznesu? Zarzucany jest Ci udział w oszustwie podatkowym? Skontaktuj się ze mną, a chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Przedstawię Ci strategię oraz plan działania, celem doprowadzenia do zakończenia sporu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top