Naczelny Sąd Administracyjny podkreśla znaczenie wniosków dowodowych podatników: Organy nie mogą opierać się na przypuszczeniach

❗  ❗  ❗

W dniu 13 lutego 2024 r. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) zakwestionował praktykę organów podatkowych, polegającą na bezrefleksyjnym oddalaniu wniosków dowodowych. NSA wydał w tym dniu istotny wyrok (I FSK 2150/19), w którym w ustnych motywach podjętego rozstrzygnięcia sprzeciwił się praktyce automatycznego domniemania nadużycia prawa podatkowego, podkreślając znaczenie konkretnych dowodów w procesie decyzyjnym organów.

Orzeczenie NSA stanowi wartość dodaną dla wszystkich sporów podatkowych, w których organy nie respektują stawianych przez podatników wniosków dowodowych. Wyrok ten stanowi również swoiste ostrzeżenie dla organów podatkowych, podkreślając, że tego typu praktyki będą spotykać się z zasadniczą krytyką wymiaru sprawiedliwości.

Więcej w artykule dostępnym na Infor.pl: https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ordynacja-podatkowa/6471305,naczelny-sad-administracyjny-stawia-na-dowody-podatnikow-koniec-z-automatycznym-zakladaniem-i-domniemaniem-naduzycia-prawa.html

Prowadzisz spór z fiskusem? Kwestionowana jest Twoja należyta staranność? Organ podważa ekonomiczne uzasadnienie Twojego biznesu? Zarzucany jest Ci udział w oszustwie podatkowym bądź nadużyciu prawa? Skontaktuj się ze mną, a chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Przedstawię Ci strategię oraz plan działania, celem doprowadzenia do zakończenia sporu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top