O mnie

Jestem Radcą prawnym (nr WA-15991) oraz certyfikowanym Doradcą podatkowym (nr 13628).

Od początku swojej przygody z podatkami współpracuję z renomowanymi kancelariami prawnymi, przez co aktualnie – jako Radca prawny i Doradca podatkowy – jestem w stanie zagwarantować pomoc prawną na wielu płaszczyznach. Jestem prawnikiem nowoczesnym, znającym potrzeby biznesu, chcącym dzielić się swoim doświadczeniem zarówno z Klientem, jak i z zespołem specjalistów, z którymi mam przyjemność na co dzień współpracować. Aktualnie, od 2017 r. współpracuję z Kancelarią Prawną prof. Witolda Modzelewskiego, należącą do Grupy Instytutu Studiów Podatkowych.

W codziennej praktyce zajmuję się przede wszystkim podatkiem VAT, PIT, CIT oraz podatkiem akcyzowym. Specjalizuję się w szeroko rozumianym procesie podatkowym, tj. reprezentuję podatników przed organami w toku postępowań podatkowych, kontroli podatkowych i kontroli celno-skarbowych, a w przypadku wdania się przez podatników w spór z organami, zastępuję ich przed sądami administracyjnymi. Duża część spraw, którymi się zajmuję dotyczy sporów w zakresie prawidłowości rozliczenia podatku VAT, oszustw podatkowych, należytej staranności VAT oraz nadużyć prawa podatkowego m. in. na rynkach IT/elektronicznym, paliwowym, metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, tekstylno-odzieżowym, farmaceutycznym i spożywczym. Posiadam również doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z zastosowaniem ulg w podatku dochodowym, w tym w szczególności ulgi IP BOX. Swoje zainteresowania zawodowe kieruję także w kierunku kryptowalut oraz prawa nowoczesnych technologii.

Choć można by rzec, że jestem „prawnikiem procesowym”, duży nacisk kładę również na prewencyjne zabezpieczenie interesów Klienta. Wybór optymalnej formy i modelu prowadzonej działalności bez wątpienia przyczynić się mogą do zmniejszenia ryzyka ewentualnego zakwestionowania prawidłowości dokonywanych rozliczeń podatkowych przez właściwe do tego organy. Dlatego też, w celu wyjaśnienia konkretnych problemów oraz zaproponowania potencjalnych rozwiązań, sporządzam informacje, opinie oraz analizy prawno – podatkowe. Obsługa prawna w tym zakresie dostarcza podatnikom specjalistycznej wiedzy i pozwala na świadome podjęcie określonych decyzji biznesowych.

Stworzyłem tę stronę mając świadomość poziomu skomplikowania zagadnień prawnych dotyczących prawa podatkowego oraz ilości dokonywanych w tej materii zmian legislacyjnych. Jestem zwolennikiem regularnego przygotowywania alertów oraz raportów dotyczących wprowadzanych i planowanych zmian w przepisach. Podatnicy otrzymujący takie materiały zyskują w ten sposób bezpieczeństwo w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, mając pewność, że nie ominie ich żadna istotna nowość.

Scroll to Top